Pád

24. července 2012 v 21:24 | Lauren Kate
Originální název:Fallen
Knížní série: Andělé
Díl: 1.
Nakladatelství: Knížní klub
Vydáno: v ČR 2011
Vazba: Pevná

Anotace:Některým andělům je souzen Pád... Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé - v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného - a dává to jasně najevo -, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít.

Hodnocení:

Můj názor na tuto knihu: Když jsem poprvé viděla Pád v knihkupectví nemohla jsem si nevšimnout jakou užasnou obálku to má.Řekla jsem si "tu knížku musím mít"tak jsem koupila z prva jsem si myslela že je to nějáká blbostkterá mě přestane bavit už po prvních 10 stránkách....Nakonec jsem se však odhodlala a začala číst to co jsem si myslela na začátku je pravým opakem co jsem si myslelakdyž jsem tu knihu dočetla.Moje reakce po dočtení knihy:"ta knížka je boží"Smějící se

Hlavní postavou je tu Lucinda Price kterou umístili do nápravné školy Meče a Kříže.Byla svědkem smrti svého bývalého kluka v požáru a proto je označená za viníka.... Luce prakticky celý svůj život vydí podivné stíny které nikdo nevidí....

Hned první den v nápravném středisku Meče a Kříže se dozvídá že nemůže mít telefon-jediný prostředek k spojení s okolním světem, ale i tento den má pro Luce světlou stránku i když se zdálo že je všechno ztraceno.Luce potkává nové kamarády ztřeštěnou Arriane ,inteligentní a ochotnou Penn a milého do ní zabouchnutého Cama.Ovšem je tu ještě jeden kluk-Daniela Grigori má pocit že ho už někde viděla ale nemůže si vzpomenout.Luce Daniel přitahuje od první chvíle co ho viděla,ale Daniel očividně její city neopětuje.Luce je zněho zmatená-Nejdřív se na ní Hezky usměje a hned v zápětí jí ukáže prostředníček.....Určitě jste už vytušili že z Daniela Luce a Cama se stane milostný trojuhelníkUsmívající se

Ikdyž z jedné strany nefunkční: O Luce má zájem Cam.Luce je zamilovaná do Daniela.A Daniel vypadá že nemá zájem o nikoho..Od začátku je naprosto jasné, jak příběh dopadne. Víte, že Luce a Daniel skončí spolu, ať je Cam jak chce roztomilý a Daniel ze začátku odtažitý. Vzhledem k tomu, že se série jmenuje Padlí andělé, nikoho nejspíš nepřekvapí, že Daniel a spol. jsou padlý anděl.Těd se vám budu pokoušet vysvětlit část kde Daniel řekne Luce pravdu(Já sama Jsem to moc nepochopila takže se nezlobte)Smějící seLuce je Danielova věčná láska, která se každých sedmnáct let po tisíciletí převtěluje, aby se do ní zase zamiloval, políbil ji a aby ona zase zemřela. Ale tahle reinkarnace má podmínku: musí být pokřtěná. A jelikož ji v tomhle životě rodiče pokřtít nenechali, už se nepřevtělí. Nějakou záhadou ale Luce nezemřela, když ji Daniel poprvé políbil, takže to pro tenhle život vypadá nadějně.

Celkem Mě překvapilo jak se vyjevila Arriane-Je také Padlý Anděl (to byste do ní vůbec neřekli) i Cam je padlý Anděl ale na špatné straně...Přoč vždycky moje nejoblíbenější postava je na straně zla?!

Příběh Pádu je dobrý, ale ne perfektní; má své trhliny. Kupříkladu škola Meče & Kříže. Jelikož se jedná o polepšovnu, vysoký plot s ostnatým drátem tam docela patří a kamery na každém kroku jsou naprosto pochopitelné. Ale sledovací náramky, které dávají elektrošoky? Školní trest, který si odbudete za úsvitu na hřbitově? Navíc místní kostel přeměněný na tělocvičnu, takže si zde můžete zaplavat pod přísným dohledem všech svatých? Působí to dost nepřirozeně - rozhodně ne místo, kam by rozumný rodič poslal své dítě.

Největší nedostatek se však skrývá v charakterech protagonistů. Daniel neustále mění své názory a Luce se zase nedokáže zabývat ničím jiným než svou láskou. I z tohoto důvodu je nejméně snesitelná prostřední část; začátek tvoří více než slušný úvod a konec má zase rychlý spád. Ve druhé třetině se však zabýváme v podstatě jenom láskou až za hrob.

Knížka se, stejně jako mnoho dalších, objevila záhy poté, co se do módy dostalo Stmívání a třpytiví upíři. Našli byste mezi nimi jisté podobnosti. Jenže kde v dnešní literatuře pro mladé nejsou? Napsat dnes něco originálního chce pořádnou dávku talentu.

Plus:
  • Velmi čtivá knížka
  • Užasná obálka

Mínus:
  • Pomalý děj
  • Děj není originální

Když už se jednou do Pádu začtete tak je nemožné přestat.Lauren Kate umí psát způsobem,který vás doslova pohltí do děje příběhu.To vynahrazuje to že téma je neoriginálni:)Knížka je vhodná čtenářkám které nejsou moc náročné na výběru knih a nevadí jim mín akce....
Kniha pád se je jedna z mích nejoblíbenějších sérií i když má nedostatky tak ji miluju ♥♥
Pozn.Toto je moje první recenze takže budtě schovívaví :D dík ;)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama